KEENETIC SPEEDSTER AC1200 5PORT MESH ROUTER AP (KN-3010-01EN)

Fiyatı:
₺879,02
Fiyatlara KDV Dahildir.
SPEEDSTER AC1200 5PORT MESH ROUTER AP
Adet
Stoktaki son ürünler

Keenetic Speedster

KN-3010-01EN


 

Keenetic Speedster AC1200 4x5dBi, Cloud, Mobil Uygulama, VPN, KeenDNS, Dualcore CPU, WPA3, 2x2 MU-MIMO, Beamforming, Airtime Fairness, Ebeveyn Kontrolü, Adguard, QoS, 5xGigabit Ethernet Portu, Gigabit Fiber Mesh WiFi Router

KN-3010-01EN


 

Ev ve iş yeriniz için fark yaratan benzersiz kablosuz bağlantı, üstün yazılım nitelikleri ile premium KEENETIC Speedster burada!

 

 

Güçlü Donanım

 

Keenetic Speedster 880MHz çift çekirdek işlemcisi ile tüm ağ görevleri için güçlü bir performans sunar. Keenetic Speedster'da bulunan 128MB DDR3 RAM ve 32MB Flash hafıza sayesinde kablosuz ağ performansınız en üst seviyeye çıkar. Keenetic'te sunulan Dual Image özelliği sayesinde Flash hafızası iki bölüme ayrılarak temel yazılım yedek olarak saklanır. Bu sayede yazılım güncellemesi sırasında yaşacağınız olumsuz durumlarda cihaz yazılım yedekliliği sağlayarak çalışmasına devam eder.

 

Keenetic Speedster'da bulunan 4 adet 5 dBi gücünde yönlenebilir harici anten ile antenlerinizin yönünü dilediğiniz gibi ayarlayabilir, bu sayede ağınızı ölü noktalar kalmayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

 

5 adet hem yerel alan ağı (LAN) hem de internet geniş alan ağı (WAN) olarak ayarlanabilen akıllı gigabit portları sayesinde hem genişbant internetlerinizi (Örneğin; ethernetle sonlanan fiber türde internetler) sonlandırabilir, hem de kablolu ağ cihazlarınızı bağlayabilirsiniz.

 

Seviye VI enerji tasarruflu 100-240 Switching Güç Adaptörü; Enerji tasarrufu yanı sıra, elektrik voltaj düşmesi gibi dalgalanmalara karşı cihazın kararlı çalışmasını sağlar.

 

 

Fark Yaratan Kablosuz Kapsama & Keenetic Wi-Fi Mesh Sistemi

 

Gelişmiş bir Wi-Fi ağı teknolojik evlerin vazgeçilmezlerinden biri. Keenetic Speedster, kesintisiz, güvenli ve hızlı kablosuz iletişimi evinizin her odasına yüksek kalitede ulaştırır. Ev veya ofisinizdeki alanın büyüklüğüne göre, dilerseniz bir adet Keenetic cihaz ile başlayabilir ve artan ihtiyaçlarınıza göre kablosuz ağınızı genişletmek ve hızlandırmak için yeni Keenetic kablosuz router cihazlar ekleyebilirsiniz. Bu sayede, birden fazla kablosuz ağ noktasını (access point) ücretsiz mobil uygulama yada web arayüz üzerinden tek bir yerden kurabilir ve yönetebilirsiniz. İleride alacağınız tüm Keenetic cihazlarınızı da mevcut Wi-Fi Mesh sistemine kolaylıkla dahil edebilirsiniz. Keenetic Wi-Fi Mesh Sistemi, ihtiyacınıza göre mevcut ethernet kablo bağlantıları üzerinden veya MESH kablosuz ağ üzerinden ayarlanabilir, performans optimizasyonu yapılabilir. Multi Node Keenetic Wi-Fi Mesh Sistemi, evinizin boyutundan yada yapısından bağımsız, her durumda kesintisiz Wi-Fi roaming-dolaşımı olanağı sağlar.

 

Keenetic Wi-Fi Mesh Sistemi özelliği sayesinde tüm Keenetic cihazlar diğer Keenetic cihazlar ile Wi-Fi Kablosuz Mesh olarak çalışır. Bu sayede tek bir Wi-Fi adı ve şifresi ile tüm ev yada ofisinizde kesintisiz ağ ve internet bağlantısı sağlarsınız. IEEE 802.11k/v/r ve diğer kablosuz protokol destekleri sayesinde eviniz yada ofisinizde dolaşım halinde iken bile internet erişiminiz kesintisiz sağlanır.

 

 

Farklı Ağ Senaryoları için Farklı Modlarda Çalışma

 

Keenetic Speedster ve tüm Keenetic cihazlar router, menzil genişletici (range extender), access point ve client (istemci) modlarında çalışmayı destekler. Sunmuş olduğu bu esneklik sayesinde farklı modlara geçiş yaparak cihazınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 

 

Donanımsal Mod Değiştirme Anahtarı

 

Keenetic Speedster farklı modlar arasında geçiş yapabilmek için mod değiştirme anahtarına sahiptir. Cihazın üzerinde bulunan mod değiştirme anahtarı sayesinde cihaz arayüzüne girmeye gerek kalmadan çalışma modu değiştirilebilir. Fabrika ayarlarında 'Router' çalışma modundan gelen Keenetic Speedster cihazını mod değiştirme butonunu kullanarak kolaylıkla 'Mesafe Genişletici (Extender)', 'Erişim Noktası (Access Point)' veya 'İstemci (Client)' modunda çalıştırabilirsiniz. Speedster'ın sağ panelinde bulunan anahtar (A) konumunda iken router olarak çalır. Anahtar (B) konumuna getirildiğinde diğer modlarda çalışmayı desteklemektedir.

 

Farklı Marka ve Model Routerlar ile Uyumlu Çalışma

Kolay Wi-Fi Mesh Yapabilme

 

Keenetic Speedster modelini diğer marka ve model modem ve router cihazlarınızla evinizdeki Wi-Fi menzilini genişletmek için de kullanabilirsiniz. Evrensel menzil genişletici özelliği ile Speedster modeli diğer tüm markalarla da menzil genişletici olarak çalışmaktadır. Örneğin; mevcut farklı bir marka dual band özellikte modeminiz var, kapsama alanını genişletmek istiyor ve tüm ağ altyapınızı değiştirmek istemiyorsanız Speedster'ı üzerinde bulunan mod değiştirme anahtarını B konumuna getirerek çalıştırmanız yeterlidir. Fakat mümkün olduğunda Keenetic, geniş veya çok katlı evlerde daha verimli ve kesintisiz bir ağ altyapısı için Keenetic cihazlarının birlikte kullanılarak Wi-Fi mesh sistemi yapısının kullanılmasını önerir.

 

Eğer geniş veya çok katlı bir eve sahipseniz Keenetic Speedster modelini mevcut Keenetic kontrolör cihazınıza kolaylıkla Wi-Fi mesh sisteminin bir parçası olarak ekleyebilirsiniz. Bu sayede 802.11k/v/r teknolojilerinin size sunduğu band steering ve roaming özelliklerinden faydalanır ve tüm evinizde dolaşım halinde bile kesintisiz bir kablosuz ağa sahip olursunuz. Örneğin; evinizde veya işletmenizde Extra DSL, Hero DSL, Peak DSL, Giga gibi dualband özellikte bir Keenetic router cihazınız varsa Speedster menzilinizi genişletmek için mükemmel bir tercih olacaktır.

 

5 Adet Gigabit Port

 

Speedster sahip olduğu kablolu bağlantı için ethernet portları ile bir router veya menzil genişleticiden çok daha fazlası. Speedster'ın arka panelinde yer alan toplamda 5 adet ethernet portu bulunuyor. Bu portların tümü gigabit hızlarda ve istendiğinde ev cihazlarını internete bağlamak için (LAN) veya ethernet kablosu ile gelen genişbant internetiniz sonlandırmak için (WAN) kullanılabiliyor. Speedster'ı dilerseniz ethernet ile gelen fiber internetlerinizi sonlandırmak için de kullanabilirsiniz.

 

Cloud (Bulut) Temelli KeeneticOS Yazılımı

 

Keenetic Speedster ve diğer tüm Keenetic cihazlar bulut temelli KeeneticOS yazılımı ile gelir. Üstün donanım özelliklerine ek olarak KeeneticOS kullanıcılara esnek ve güncel yazılım sunar. Periyodik olarak yayınlanan otomatik yazılım ve güvenlik güncellemeleri ile ev ağınız sürekli güncel kalır. Siz günlük işlerinize odaklanırken güvenliğinizi Keenetic düşünür.

 

 

Bulut yapısı sayesinde KeeneticOS kullanıcılara esnek bir yazılım imkanı sunar. Ağınızda ihtiyaç duyacağınız bileşenleri Keenetic Speedster cihazınıza ekleyebileceğiniz gibi, kullanmadığınız bileşeni cihazınızdan çıkarabilirsiniz. Bu sayede Keenetic Speedster sadece ihtiyaç duyduğunuz ağ görevlerine odaklanır. Örneğin; işyerinizdeki ağınızda misafirlerinize güvenli bir internet hizmeti sunmak istiyorsanız, captive portal bileşenini aktif hale getirebilir, VPN kullanmak istemiyorsanız devre dışı bırakabilirsiniz. Benzer şekilde ev ağınızda internet reklamlarını Adguard bileşeni ile engelleyebilir, SafeDNS içerik kontrolü ile çocuklarınızın güvenle internete bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

KeeneticOS işletim sisteminde sunulan bazı opsiyonel bileşenler şunlardır*:

 

  • Ağ hızlandırıcı motoru: Cihazınızın routing performansını geliştirir.
  • AdGuard DNS: AdguardDNS servisi sayesinde e
ARN-KN-3010-01EN
1 Öğe

Veri Sayfası

Satış Garanti Süresi (ay)
36
EAN
4897082920410

Spesifik Referanslar

chat Yorumlar (0)